moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze sportowcy nadają ton

Minister Mariusz Błaszczak spotkał się z gwiazdami sportu, które prowadziły treningi z cyklu „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!”. – Dzięki Wam wiele osób w Polsce mogło zadbać o tężyznę fizyczną – mówił szef MON-u. Minister wręczył sportowcom pamiątkowe ryngrafy i zapowiedział, że akcje promujące zdrowy styl życia i kondycję fizyczną będą kontynuowane.

Spotkanie odbyło się w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. – Epidemia spowodowała, że musieliśmy zmienić nawyki i zadbać o swoją tężyznę fizyczną w inny sposób. Propozycja „Wojskowych ferii online” pozwoliła nam wykonywać ćwiczenia w naszych domach. Będziemy kontynuować tego rodzaju przedsięwzięcia – zaznaczył szef resortu.

Minister podkreślił również, że żołnierze sportowcy stale promują zdrowy styl życia i dbają o sprawność fizyczną. – Zasadniczym przesłaniem, które realizują sportowcy w mundurach jest stanowienie wzoru dla żołnierzy Wojska Polskiego. Tężyzna fizyczna jest niezbędna do tego, aby żołnierz Wojska Polskiego mógł wykonywać swoje obowiązki. Żołnierze sportowcy nadają ton tym wszystkim wysiłkom, stanowią wzór i jednocześnie model postępowania. Sprawność Wojska Polskiego to w konsekwencji również bezpieczeństwo naszej ojczyzny – dodał minister Błaszczak.

REKLAMA

Film: MON

Akcja „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!” trwała od 4 do 14 stycznia z przerwą na weekend. Półgodzinne treningi online prowadziło ośmioro medalistów igrzysk olimpijskich: Andrzej Supron (wicemistrz olimpijski w zapasach z 1980 roku), st. chor. sztab. rez. Józef Tracz (trzykrotny medalista w zapasach: srebrny z 1992 roku i brązowy z 1988 i 1996 roku), Renata Mauer-Różańska (trzykrotna medalistka w strzelectwie – złota z 1996 i 2000 roku oraz brązowa z 1996 roku), Otylia Jędrzejczak (trzykrotna medalistka w pływaniu – złoto i dwa srebra na igrzyskach olimpijskich w 2004 roku), Paweł Rańda (srebro w wioślarstwie – 2008), st. szer. Agnieszka Wieszczek-Kordus (brąz w zapasach – 2008), Tomasz Majewski (dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą z 2008 i 2012 roku) i kpr. rez. Damian Janikowski (brąz w zapasach – 2012). Zajęcia prowadziło również dziesięcioro zawodników, którzy przygotowują się do startu w najbliższych igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Nie wszyscy z nich mogli osobiście odebrać okolicznościowe ryngrafy od ministra. Spośród medalistów olimpijskich przyjechała do Zegrza tylko st. szer. Agnieszka Wieszczek-Kordus. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli: ppor. Krystyna Guzik, kpr. Marcin Lewandowski, szer. Radosław Kawęcki i st. szer. Dawid Klimek. Za pomoc w organizacji akcji minister wręczył również ryngrafy pomysłodawcy przedsięwzięcia płk. Tomaszowi Bartkowiakowi oraz ppłk. Mariuszowi Denkewiczowi i mł. chor. Wojciechowi Dwojakowi. W imieniu sportowców podziękował za wyróżnienia, a także za wsparcie resortu kapral Lewandowski, świeżo upieczony rekordzista Polski w biegu na 1500 m w hali.

Podczas spotkania minister Błaszczak mówił także o reformie sportu wyczynowego w Wojsku Polskim i o powołaniu Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. – Dzięki reformie żołnierze sportowcy będą mogli w jeszcze lepszych warunkach przygotowywać się do zawodów oraz dumnie reprezentować Wojsko Polskie na arenach sportowych całego świata – podkreślił szef resortu. MON zapowiada także większą liczbę etatów dla utalentowanych żołnierzy sportowców.

Organizatorem akcji „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!” było Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Oddziałem Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Generalnego RSZ. Była to druga tego typu inicjatywa MON-u. Od kwietnia do czerwca zeszłego roku odbyły się trzy etapy akcji „Wojskowa forma online – Ćwicz z nami!”. 17 półgodzinnych treningów poprowadziło 18 reprezentantów Wojska Polskiego z kapralami: Oktawią Nowacką, Marcinem Lewandowskim i Pawłem Wojciechowskim oraz szer. Justyną Święty-Ersetic na czele. Zajęcia sportowe w sieci cieszyły się dużą popularnością i dlatego ich organizatorzy przygotowali kolejną akcję, tym razem podczas ferii.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: st. szer. Wojciech Król/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Sto sekund do zagłady
 
Był lotnikiem lotników
Są pieniądze na pomoc socjalną
Filip Bątkowski – menedżer sportu i… żołnierzy
Pamiętamy o katastrofie smoleńskiej
Przeciwlotnicy i artylerzyści wkrótce w 18 Dywizji
Nowy zarząd PGZ
Budujemy infrastrukturę dla wojsk sojusznika
Opiniowanie po nowemu
Kwalifikacja? Może w czerwcu
Dżentelmen na poligonie
Gen. Maczek – ojciec polskich sił pancernych
Armaty z Tarnowa trafią do Afryki
Mariusz Błaszczak: Wojsko wraca na ścianę wschodnią
Najwyższy poziom wspinaczki
Miał w sobie jakiś magnes
Jak wojsko walczy z pandemią
Korekta do igrzysk: dwunasty złoty medal dla Polski
Większe uprawnienia dla wojskowych ratowników medycznych
Ogień z trzech poligonów
Karweta znaczy marynarz
Ewakuacja oznaczała życie
Nowe książeczki wojskowe
Ukraiński kurs na Zachód
Pamiętaj o oświadczeniu majątkowym
Artylerzyści będą stacjonowali w Nowej Dębie
Pierwszy ośrodek wychowania fizycznego armii polskiej
Test na flance
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Michał Szeliga – przywraca pamięć o przodkach ze Wschodu
Podchorążowie medycyny pomagają w szpitalach
Buzdygan Internautów 2020 – zaczynamy głosowanie!
Ludowe wojsko umacnia system
Polskie szpadzistki bezkonkurencyjne w zawodach o Puchar Świata
U pana Buka za piecem
Armia ludzi z pasją
Skok na wyższy poziom
Korepetycje na czas pandemii
Kierunek: certyfikacja
Kolejny dzień walki z pandemią
Kryptonim „Meksyk”, czyli odbić „Rudego”
Mjr rez. Wojciech „Zachar” Zacharków – nigdy nie chodzi na skróty
Specjalsi zakończyli dyżur w Siłach Odpowiedzi NATO
Błękitni po raz trzeci w Libanie
Na WAT nauczą się kierować Dunajem
Polska stawia na fregaty Miecznik
Przed nim maszerowały żołnierskie serca
Kpt. Jacek Siewiera – na pierwszej linii walki z pandemią
Cel: wakacje nad morzem
Ćwiczenia, szczepienie i odlot do Afganistanu
Pamięć o tych, którzy odeszli
Zawsze stawał po stronie żołnierza
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Amerykański Wilk?
Puchar Świata dla polskich szablistek
Łączenie dwóch światów
Kurs na dyplomację
„Wolverine Strike” odpiera atak
Złoto ustrzelone w Indiach
Kto najlepszym żołnierzem w sporcie powszechnym w 2020 roku?
By poległy żołnierz nie pozostał bezimienny
Prezydent: armia i pamięć
Laserowa artyleria US Army
Żołnierze: szczepmy się przeciw COVID-19!
„Strzelnica w powiecie” po nowemu
Kuźnie oficerskich kadr
Symbol wolności
Morskie targi zbrojeniowe, czyli surfowanie po sieci
Rosomaki na okrętach
Rumuński „Scorpion Spring”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO