moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sukcesy żołnierzy na AFN

Dziesiąta edycja gali MMA Armia Fight Night na medal – niemal wszystkie pojedynki miały zaskakujący przebieg. Niesamowity był przede wszystkim występ st. szer. Sylwestra Millera, który po zaciętym starciu zwyciężył z Brazylijczykiem Rafaelem Apocalypse. Wiele emocji dostarczyły także walki wieczoru – obie zakończyły się przed czasem.

Jubileuszowa gala MMA odbyła się w Żywcu. Jako pierwsi w oktagonie stawili się szer. Michał Krystman, żandarm, a także sparing partner zawodników UFC, Jana Błachowicza i Daniela Omielańczuka, i debiutujący w MMA Grzegorz Smoliński, uczestnik dwóch edycji polskiego turnieju w policzkowaniu „Punchdown”. Żołnierz nie dał swojemu przeciwnikowi żadnych szans – starcie zakończyło się nokautem po 15 sekundach pierwszej rundy.

Więcej emocji dostarczyła kibicom walka szer. Dawida „Karakana” Karecińskiego z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, a także zawodowego zapaśnika. Żołnierz od samego początku nadawał ton walce ze strażakiem Przemysławem Górnym, nic więc dziwnego, że ta toczyła się głównie w parterze. Po pełnych trzech rundach, jednogłośną decyzją sędziów, to właśnie wojskowy został jej zwycięzcą.

REKLAMA

Film:  Armia Fight Night

Podczas AFN triumfował także st. szer. Sylwester Miller z 1 Brygady Pancernej, choć po pierwszej rundzie szala zwycięstwa przechylała się zdecydowanie na stronę jego przeciwnika, Rafaela Apocalypse, zawodnika z Brazylii. W kolejnych dwóch rundach sytuacja w oktagonie nie była już tak jednoznaczna. – Na początku dominował przeciwnik, ale wówczas towarzyszyła mi myśl, że cały czas jestem w tej walce, że za moment sytuacja się odwróci i to ja przejmę kontrolę – relacjonował pancerniak po zakończonym starciu. I rzeczywiście, tak się stało. To on, większościową decyzją sędziów, został zwycięzcą walki.

Podczas gali triumfowali także weterani AFN. Sławomir Rawiński przez TKO w pierwszej rundzie pokonał kulturystę Łukasza Markowskiego. W podobny sposób zakończyło się starcie Karola Skrzypka (była to jego ósma walka pod szyldem federacji) i zawodnika z Niemiec – Łukasza Zielonki. Jednogłośną decyzją sędziów walkę wygrał także Norbert Daszkiewicz, który pokonał policjanta z Gruzji Romana Kurashvilego. Natomiast w starciu, które odbyło się w formule K1, zwyciężył Dominik Grot, siatkarz i uczestnik reality show „Love Island”, który w drugiej rundzie przez nokaut pokonał Karola Miśkiewicza, wicemistrza Polski w formule full contact. Walka kobiet, jednogłośną decyzją sędziów, zakończyła się wygraną Klaudii Syguły, która pokonała zawodniczkę z Ukrainy Darię Regil.

Tradycyjnie najważniejszą walką podczas gali Armia Fight Night jest starcie o mistrzowską szablę organizacji. Podczas jubileuszowej gali odbyły się aż dwa takie pojedynki. W kategorii półśredniej Tymoteusz Łopaczyk już w pierwszej rundzie przez TKO pokonał regularnie walczącego w AFN Jacka Bednorza. Natomiast w kategorii piórkowej, ratownik górniczy Adrian Kępa musiał uznać wyższość niepokonanego do tej pory Mansura Azhieva. Zawodnik ten urodził się w Czeczeni, jednak od wielu lat mieszka w Polsce. – Wszystkiego uczyłem się w Polsce, tu trenowałem, tu stałem się tym, kim jestem. Dlatego następnym razem proszę, aby przedstawiać mnie jako reprezentanta Polski – powiedział po ogłoszeniu wyników walki.

– Tak jak przewidywałem, zawodnicy nie zawiedli i dostarczyli kibicom wielu emocji. Niesamowita była przeprawa Sylwestra Millera, który w pierwszej rundzie został niemal znokautowany, a mimo to pokonał bardzo mocnego zawodnika z Brazylii – ocenia Filip Bątkowski, prezes Armia Fight Night. – Nie zawiodły także walki mistrzowskie, obie na bardzo wysokim poziomie i obie zakończone przed czasem – zaznacza. Dodaje także, że planuje już 11. edycję wydarzenia, jednak szczegóły są jeszcze owiane tajemnicą.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Armia Fight Night

dodaj komentarz

komentarze


Trwa ewakuacja z Afganistanu
 
Czarna Dywizja świętuje
Szczyt NATO już w poniedziałek
Ocalić od zapomnienia
Szkoły dumne z mundurowych uczniów
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
Pistolet z „Łucznika”
Przez sport do wojska!
Techniki linowe dla wybranych
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Course on Diplomacy
Misja, w której stawką było życie
Do broni!
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
MSPO – wyróżnienia dla najlepszych
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Musimy myśleć tylko o jednym – walka aż do zwycięstwa!
Nowe racje dla specjalsów
Symulator dla kierowców Leopardów
Marynarze z 8 Flotylli na czele zespołu NATO
„Ryś”, czyli nowe zadania w nieznanym terenie
HSW ma ofertę dla armii
Nowy system naboru zmienia też armię
Biegacze na orientację z Czarnej Dywizji najlepsi
Poznajcie produkty nagrodzone podczas XXIX MSPO
Defendery. Innowacyjność w cenie
Nowe święto w rocznicę powstania wielkopolskiego?
Polscy żołnierze polecą na Islandię
„Northern Coasts”, czyli debiut „Kormorana”
Żołnierze bez testów z WF-u
Srebro sztafety i brąz kajakarek
MSPO 2021 - serwis specjalny
Zakaz noszenia mundurów podczas protestów
Pomnik prawdy o Katyniu
Ćwierćwiecze AMW
W Tokio zgasł olimpijski znicz
Po raz dziesiąty pobiegli „śladami gen. Nila”
Emerytura wypłacana w … karmie
Baza ofiar zbrodni wołyńskiej
Skok na głęboką wodę
AW 139 W dla Wojska Polskiego?
OWŚ – betonowa wizja obrony
Defender, czyli innowacyjny obrońca
Ewakuacja z Afganistanu dobiegła końca
PGZ na londyńskich targach zbrojeniowych
In the Only Right Direction
Ministrowie państw bałtyckich o zagrożeniach i współpracy
Żołnierze wrócili do Polski
Służbowe „M” dla żołnierzy z Zamościa
Wybierz się na wojskowe studia
Niech żyje pamięć niezłomnych!
AW139 mierzy w „Perkoza”
Żołnierze wyjechali, problemy zostały
Żołnierze z Leźnicy trenują siatkarzy
„Narew” to sukces Polski
W jedynym słusznym kierunku
Terytorialsi zapraszają na WOT Games!
Afganistan. Czas wracać do domu
Wojskowe kolumny na drogach publicznych
UE o wspólnym bezpieczeństwie
„Ocean 2020”, czyli drony na straży morskich granic

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO