moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Czarna Dywizja odzyskała tytuł mistrzowski w futsalu

Już po raz 15. odbyły się mistrzostwa Wojska Polskiego w futsalu. Złoto zdobyła reprezentacja 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. O jej zwycięstwie w finale nad drużyną 18 Dywizji Zmechanizowanej zadecydowały rzuty karne. Czarna Dywizja po czterech latach odzyskała tytuł mistrzowski. Zwycięzcy dwóch ostatnich czempionatów – piłkarze 16 DZ – zajęli zaś trzecie miejsce.

Po raz pierwszy mecze wojskowego czempionatu w futsalu zostały rozegrane w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Giżycku. W obiekcie, w którym do najważniejszych startów przygotowują się olimpijczycy, przez cztery dni zacięte boje o prymat w halowej piłce nożnej toczyli żołnierze. – Poziom mistrzostw był bardzo wysoki. Większość meczów była niezwykle emocjonująca i trzymała w napięciu kibiców obu drużyn do końcowej syreny – ocenia kmdr por. Paweł Łępa, szef Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

 

W finale pojedynek o złote medale stoczyły reprezentacje 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i 18 Dywizji Zmechanizowanej. Piłkarze z Czarnej Dywizji walczyli o powrót na mistrzowski tron po czterech latach. Z kolei ich rywale po raz drugi z rzędu dotarli do finału wojskowego czempionatu. Przed rokiem w Wędrzynie przegrali w nim 3:4 z reprezentacją 16 DZ. Na mistrzostwach w Giżycku ekipy 11 LDKPanc i 18 DZ przed finałem spotkały się w fazie grupowej. Mecz zakończył się remisem 1:1. W rewanżu po 24 minutach gry również było 1:1 i o tytule mistrzowskim musiały zadecydować rzuty karne.


Film: Jacek Szustakowski/ ZbrojnaTV

W decydującej potyczce o podziale najważniejszych medali sporo do powiedzenia poza strzelcami mieli bramkarze. W bramce stanęli bardzo doświadczeni zawodnicy: barw 18 DZ bronił st. szer. Kamil Ulman (był bramkarzem reprezentacji Wojska Polskiego na II Wojskowym Pucharze Świata w Omanie w 2017 roku), a 11 LDKPanc – st. szer. Artur Częstochowski (wybierany na najlepszego bramkarza na różnych turniejach futsalu, m.in. mistrzostwach WP i międzynarodowym turnieju służb mundurowych w Warszawie w 2018 roku). W Giżycku już po pierwszej serii karnych prowadzili piłkarze Czarnej Dywizji, gdyż ich strzelec pokonał Ulmana, a Częstochowski obronił piłkę uderzoną przez reprezentanta 18 DZ. W drugiej serii szer. Michał Staszowski strzelił drugiego gola dla 11 LDKPanc, a pierwszego dla 18 DZ dobrze spisujący się również w roli egzekutora karnych bramkarz Ulman. W trzeciej serii Ulman obronił strzał piłkarza Czarnej Dywizji, a st. szer. Przemysław Głowacz trafił w słupek i tym samym 11 LDKPanc mogła się cieszyć z odzyskania tytułu mistrzowskiego.

Mistrzostwa WP w Futsalu_przed finałowym meczem. Fot. Jacek Szustakowski

Mecz o trzecie miejsce w mistrzostwach pewnie wygrali 5:0 obrońcy tytułu mistrzowskiego – reprezentanci 16 Dywizji Zmechanizowanej. Reprezentacja Marynarki Wojennej RP w drugiej połowie postawiła wszystko na jedną kartę i aby uzyskać przewagę w ofensywie, na kilka minut wycofała z bramki bramkarza, wstawiając w jego miejsce zawodnika z pola. Ten manewr nie przyniósł marynarzom goli, za to ułatwił strzelenie kolejnych ich rywalom. Drużyna 16 DZ cieszyła się z brązu, ale jej trener st. szer. Przemysław Łapiński nie ukrywał, że liczył na trzeci tytuł z rzędu.

Najlepszym strzelcem mistrzostw został st. mat Mateusz Wachowiak z reprezentacji Marynarki Wojennej RP, który zdobył pięć bramek. Na najlepszego bramkarza mistrzostw wybrano st. szer. Kamila Ulmana, a najlepszego zawodnika turnieju – szer. Adriana Niedźwiedzkiego z 11 LDKPanc. W mistrzowskiej drużynie oprócz Niedźwiedzkiego i Częstochowskiego grali: szer. Dawid Witek, szer. Michał Staszowski, st. szer. Mateusz Hałambiec, szer. Paweł Cierech, szer. Łukasz Hanc, kpr. Daniel Szkarapat, st. szer. Krystian Chruścicki, st. szer. Marcin Kozdroń, szer. Bartosz Poszelężny, szer. Filip Zagórski i st. szer. Rafał Ożóg. Trenerem mistrzów WP jest st. chor. sztab. Artur Adasik z 1 Pułku Saperów w Brzegu, a kierownikami drużyny mjr Tomasz Traczuk i chor. Krzysztof Jaworski.

Srebrne medale zdobyli reprezentanci 18 DZ: st. szer. Kamil Ulman, szer. Kamil Dobreńko, st. szer. Bartosz Łuckiewicz, szer. Dominik Ciereszko, sierż. Paweł Kijanka, ppor. Mateusz Mika, st. szer. Bartłomiej Przybyło, szer. Dawid Zygmunt, szer. Damian Barszczak, st. szer. Przemysław Głowacz, st. szer. Adam Wosiek i szer. Paweł Fornal. Kierownikiem i trenerem zespołu jest mjr Tomasz Wakuluk.

W drużynie 16 DZ, która zajęła trzecie miejsce, grali: st. szer. Mariusz Rutkowski, st. szer. Damian Mazurowski, szer. Wojciech Kuriata, szer. Kacper Dzwonkowski, st. szer. Marcin Mrówczyński, st. szer. Marcin Mikołajewicz, szer. Kamil Naparło, st. szer. Hubert Molski, szer. Kacper Zboralski, szer. Jakub Wiśniewski, st. szer. Paweł Dymiński i szer. Patryk Kleczkowski. W ekipie gospodarzy mistrzostw znaleźli się również: st. chor. sztab. Wiesław Komoszewski (kierownik drużyny) i st. szer. Kamil Kamiński (trener).

Mistrzowie WP w futsalu reprezentacja 11 LDKPanc. Fot. Jacek Szustakowski

Wyniki:

Klasyfikacja mistrzostw

1. 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej
2. 18 Dywizja Zmechanizowana
3. 16 Dywizja Zmechanizowana
4. Marynarka Wojenna RP
5. Siły powietrzne
6. Uczelnie wojskowe / Akademia Marynarki Wojennej
7. 12 Dywizja Zmechanizowana
8. Wojska obrony terytorialnej
9. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

Wicemistrzowie WP w futsalu reprezentacja 18 DZ. Fot. Jacek Szustakowski

Spotkania w fazie grupowej

WOT – 11 LDKPanc 0:3, AMW – IWSZ 0:1, SP – 12 DZ 5:2, 18 DZ – 11 LDKPanc 1:1, WOT – AMW 1:4, MW RP – SP 3:0, 18 DZ – IWSZ 1:0, 16 DZ – 12 DZ 3:0, 11 LDKPanc – AMW 2:0, 18 DZ – AMW 4:1, 16 DZ – SP 2:1, IWSZ – WOT 0:2, 12 DZ – MW RP 3:3; mecze o miejsce w grupie: 18 DZ – WOT 3:0, 16 DZ – MW RP 2:1, IWSZ – 11 LDKPanc 0:1.

Półfinały

18 DZ – MW RP 3:0
16 DZ – 11 LDKPanc 0:1

Mecze o miejsca

VII. 12 Dywizja Zmechanizowana – Wojska obrony terytorialnej 1:1 (w rzutach karnych 4:3)
V. Uczelnie wojskowe / Akademia Marynarki Wojennej – Siły powietrzne 0:1
III. Marynarka Wojenna RP – 16 Dywizja Zmechanizowana 0:5
I. 18 Dywizja Zmechanizowana – 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej 1:1 (w rzutach karnych 1:2)

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Ostrożnie! Czołgi na drodze
 
Palmiry – miejsce kaźni
Eurofightery znowu w Polsce
Polska przystań brytyjskich jeńców
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Lista trupich główek
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
Dobrowolsi – czas start!
Mocny sygnał od NATO
Wojenny bohater na szubienicy
Wojna o porządek świata
Żołnierze NATO nie pojadą do Ukrainy
Zachód przeciwko „korsarzom”
Którą drogą do armii?
Air Show ’25 – do zobaczenia
Pierwszy skok
Zamiana po włosku
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Bruksela przed szczytem
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
Rusza kwalifikacja wojskowa
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Abramsy pod dobrą opieką
Offset dla „Wisły”
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Jaką drogą po wojskowy indeks?
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Nowy szef CWCR
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Zimowy sprawdzian podchorążych
Tajna misja polskiej agentki
Wielki test w West Point coraz bliżej
Nowoczesna łączność dla armii
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
„Brilliant Jump 2024”: finał długiego marszu
Podwójny Półmaraton Komandosa
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Szwecja kolejnym członkiem NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO